REHABILITACJA


Stosujemy najskuteczniejsze elementy masażu optymalnie dobrane do schorzenia pacjenta niejednokrotnie ratując go przed trudnymi operacjami. Zabieg zawsze zaczynamy od masażu, którego zadaniem jest rozgrzanie pacjenta i przygotowanie go w ten sposób do właściwej terapii. Czas jakiego wymaga ta część zabiegu, jest uzależniony od stopnia zaawansowania schorzenia. jednym przynosimy ulgę w rwie kulszowej, innym w zwyrodnieniach kręgosłupa, jeszcze innym usunęliśmy nękający ból w krzyżach i sztywność w karku. Leczymy bóle kręgosłupa i korygujemy wady postawy, a także pomagamy w schorzeniach reumatycznych i zwyrodnieniowych mamy też znaczne osiągnięcia w usuwaniu bólu i zawrotów głowy, bólu stawów i kończyn, zaburzeń wzroku i słuchu oraz układu oddechowego, pokarmowego i krążenia.

Leczymy:

 • bóle kręgosłupa, wady postawy
 • bóle i zawroty głowy
 • bóle stawów i kończyn
 • skoliozy, dyskopatie
 • zaburzenia wzroku i słuchu
 • bóle korzonków, rwy kulszowej
 • zaburzenia układu oddechowego
 • zaburzenia układu pokarmowego, krążenia
 • serce, astma, prostata
 • choroby reumatyczne i zwyrodnieniowe
 • choroby kobiece
 • nerwice, lęki, depresje, migreny

Zabiegi kręgarskie które stosujemy są skuteczne przy schorzeniach serca, astmie, prostacie, chorobach kobiecych, nerwicach, lękach, depresjach i migrenach. Niemal 80% chorób na jakie zapadamy, ma swoje źródła w naruszonej strukturze kręgosłupa i można je leczyć. Zabiegi wykonywane w Gabinecie Terapii Manualnej panów Kocińskich są całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Na podstawie historii choroby i wyników badań diagnozują zaawansowane schorzenia, określają ilość zabiegów i ich częstotliwość oraz udzielają pełną i wyczerpującą odpowiedź na zadane pytania.

Wiedza i doświadczenie panów Rafała i Stanisława Kocińskich zdobyte podczas 30-letniej praktyki, pozwala na zastosowanie odpowiedniej techniki dobranej do konkretnego schorzenia. Ból spowodowany np: rwą kulszową, dyskopatią, zapaleniem korzonków, przepukliną międzykręgową, przeciążeniami i zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa wymaga odpowiedniego leczenia.

Precyzyjnie wykonywany zabieg w gabinecie Kocińskich powoduje odbarczenie korzenia nerwowego i jednocześnie przynosi pacjentowi natychmiastową ulgę. Choroba odcinka lędźwiowo – krzyżowego występuje u 80% populacji, bez zróżnicowana na płeć i wiek. Odpowiednia profilaktyka i leczenie pozwala uniknąć bolesnego kosztownego leczenia. Przywraca nam radość życia i nagradza nas lepszym samopoczuciem.

Kręgosłup podpora naszego organizmu Kręgosłup wraz z żebrami i mostkiem tworzy oś i jest rusztowaniem, które zapewnia wyprostowaną pionową sylwetkę. Kręgosłup pełni wiele ważnych funkcji w naszym ciele. Umożliwia wykonywanie ruchów tułowia i kończyn, amortyzuje wstrząsy powstające podczas chodzenia, pełni funkcję ochronną dla rdzenia kręgowego, który jest odpowiedzialny za przesyłanie bodźców ruchowych i czuciowych, a jego uszkodzenie może doprowadzić do porażeń różnych części ciała. Prawidłowo zbudowany kręgosłup posiada 34 kręgi, połączone ze sobą przy pomocy krążków międzykręgowych, wiązadeł i torebek stawowych. Całość tworzy cztery naturalne krzywizny: lordozę szyjną i lędźwiową oraz kifozę piersiową i krzyżową. Mimo, że jest to tak ważny narząd, ludzie często nie zdają sobie sprawy, że większość dolegliwości bólowych w naszym organizmie związanych jest z kręgosłupem. Cywilizacja ułatwia nam życie w wielu dziedzinach, ale i pociąga za sobą koszty, które musimy ponieść. Jednym z nich jest choroba przeciążeniowa kręgosłupa, która staje się coraz bardziej powszechna. Zbawieniem dla kręgosłupa i całego układu kostnego jest różnorodny ruch. Tymczasem codzienność często zmusza nas do jednego schematu wykonywanych czynności i ciągłego powtarzania go co okazuje się zgubne dla układu kostnego i mięśniowego człowieka.

Kiedy udać się po poradę ? Często odczuwasz bóle głowy bądź krzyża, dostrzegasz pojawiające się mrowienie i drętwienie w rękach lub nogach ? Zdarza się, że masz problemy z oddychaniem, szumem w uszach lub pogorszeniem wzroku ? takie sygnały może wysyłać Ci Twój kręgosłup, który próbuje zasygnalizować zbliżające się kłopoty ze zdrowiem. Każde nieprawidłowe przemieszczenie się kręgu w dowolnym odcinku kręgosłupa powoduje ucisk na korzenie nerwowe, podrażnienie ścięgien i wiązadeł, wywołujące dodatkowe napięcie mięśni wzmagające ból. Ból może promieniować w kierunku nogi, jeśli dotyczy odcinka lędźwiowego, lub ręki w odcinku szyjno piersiowym i jest to tzw. lwa kulszowa, lub rwa barkowa. Jeśli ból nasila się podczas wykonywania ruchu może być objawem dyskopatii lub przepukliny międzykręgowej. Zaburzenia czynności ruchu w odcinku szyjnym kręgosłupa objawia się zawrotem głowy, mdłościami, migrenami, zaburzeniami wzroku i słuchu. Stosowana w tych przypadkach terapia manualna kręgosłupa połączona z masażem rozluźniającym mięśni i wiązadeł jest skuteczną terapią prowadzącą do ustąpienia objawów i przyczyn choroby.

Innym powodem pojawienia się bólu kręgosłupa jest hiperlordoza, czyli nadmierne wyciąganie kręgosłupa w odcinku szyjnym, lub lędźwiowym oraz hiperkifoza w odcinku piersiowym. Bardzo często dochodzi do zablokowania segmentów kręgosłupa, które powodują różne choroby narządów wewnętrznych np: dwunastnicy, żołądka, wątroby, nerek i odwrotnie, choroby atakujące narządy wewnętrzne mogą powodować ból kręgosłupa.

Nie ma ludzi, którzy mają idealny kręgosłup, dlatego problemy związane z kręgosłupem coraz bardziej powszednieją. Czasami jedynym wyjściem jest zastosowanie masażu, który często przywraca i utrwala prawidłowe ułożenie kręgów.