Centrum Fizjoterapii Kocińscy

W czym mogę Ci pomóc ?

– pęcherz nadreaktywny
– obniżenie narządów miednicy mniejszej(cystocele, enterocele, rectocele )
– nietrzymanie moczu
– problemy z mięśniami dna miednicy
-rozejście mięśnia prostego brzucha
– bóle spojenia łonowego
– terapia blizny po cięciu cesarskim/po nacięciu krocza, po operacjach
– bolesne miesiączki, endometrioza
– profilaktyka okołoporodowa
– terapia przed i pooperacyjna- 

Fizjoterapia uroginekologiczna, czym się zajmuje ?

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz wspomaga leczenie schorzeń związanych z nieprawidłowościami układu moczowo-płciowego i ma ona na celu poprawienie jakości życia pacjent. Zdjęcie nr 2 Terapia głównie opiera się na ćwiczeniach, terapii manualnej i utrwalaniu prawidłowych nawyków dnia codziennego, które znacząco wpływają na prawidłowe funkcjonowanie mięśni dna miednicy. Wyznacznikiem udanej terapii jest współpraca i zaangażowanie pacjenta. Jeśli pacjent będzie rzetelnie wykonywał zalecenia dotyczące nie tylko ćwiczeń, ale i nawyków i stylu życia, to przebieg terapii będzie dużo efektywniejszy

Pierwsza wizyta przebieg

W pierwszej kolejności zostanie przeprowadzony szeroki wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz problemu z którym zgłosiłaś się. Zapytam Cię o przebieg ciąży, ilość porodów i wagę dziecka/dzieci. Następnie wykonam ocenę Twojej postawy i zakres ruchomości, dlatego ubierz wygodny strój i bieliznę. Ważnym elementem będzie badanie manualne powłok brzusznych i miednicy oraz żeber i przepony. Jeśli będą wskazania poproszę Cię o zgodę na badanie „per vaginum” aby dowiedzieć się jak pracują mięśnie dna miednicy. Na koniec ustalimy plan terapii i zalecenia, które powinnaś wdrożyć w życie codzienne.
Często pacjentki stresują się przebiegiem pierwszego spotkania i rezygnują z wizyty. W moim gabinecie zapewniam ciepłą i intymną atmosferę. Jeśli zależy Ci tylko na rozmowie, badanie przełożymy na inną wizytę, kiedy będziesz gotowa.
Serdecznie zapraszam.

kontakt : dypl. fizjoterapeutka Julita Kocińska
telefon : 697-885-300